WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Za sprawą grupy radnych z klubów Czysta i Sprawiedliwości i Obywatelskiego Kołobrzegu Jacka Woźniaka, na najbliższej sesji samorządowcy ponownie pochylą się nad sprzedażą działek dla ośrodka Caritas. Projekt uchwały przedstawiony przez radnych zakłada 99 procentową bonifikatę dla organizacji. O przychylność pozostałych samorządowców w tej potrzebie prosił, na spotkaniu komisji budżetowo-gospodarczej, ksiądz Tomasz Roda, dyrektor Caritas diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

WRACA TEMAT OGROMNEJ BONIFIKATY PRZY SPRZEDAŻY DZIAŁEK

 

Podczas spotkania komisji, ksiądz Roda informował o prace ośrodka charytatywnego przy ul. Aniołów Stróżów, która interesuje nie tylko korzyści dla niemowlęta oraz młodzieży z końca i zza wschodniej granicy. Jak mówił dyrektor, ośrodek bierze udział więcej w kilku projektach charytatywnych skierowanych do twarzy najbardziej potrzebujących. – Służy on prace charytatywno-opiekuńczą – mówił do radnych, oświadczając, że zakupienie rzeczonych nieruchomości jest pozytywne do zrealizowania niezbędnych prac modernizacyjnych przy budynku (m.in. melioracji dop.red.). – Leżąc na badanie, czy chcemy sprzedać działki po ich zagospodarowaniu czy zakupieniu, odpowiadam; nie jesteśmy takiej decyzji, ani tytułu, bo zaprzeczylibyśmy swojej misyjności(…). Ten środek jest narzędziem dla nas, aby mogli prowadzić działania dla niemowlęta, osób chcących czy wykluczonych – tłumaczył ksiądz.

Organizację wspierał Jacek Woźniak, który wskazywał, że żadna z części, które Caritas chce zakupić po rewelacyjnej cenie, nie stanowi samodzielnego terenu, a jedynie dostęp do tego ośrodka. Wyjaśniał również, że zapisy zagospodarowania przestrzennego wykluczają możliwość wykorzystania tych rejonów do punktów komercyjnych czy biznesowych. – Są tam dopuszczone jedynie usługi sakralne i sztuki – podkreślał Woźniak.

Radni Nowego Kołobrzegu mieli bardzo wątpliwości. Padły dbania o komercyjną działalność ośrodka, uiszczanie przez niego opłaty uzdrowiskowej, a ponadto programy na dolę. – Sprowadzają się przypadki, że organizacje kościelne otrzymują bonifikatę, i wtedy sprzedają działki komercyjnie – mówiła Agnieszka Trafas, przewodnicząca rady.
Odpowiedzenie na aktualny element wyraziła również Ewa Pełechata wiceprezydent do stwórz gospodarczych. – Jako magistrat nie jesteśmy nic przeciwko sprzedaży tych dział, ale bez bonifikaty – powiedziała urzędniczka.
Ostatecznie, większością głosów przegłosowano do projektu uchwały poprawkę, która umożliwia na sprzedaż działek dla Caritasu, ale bez bonifikaty. Zgłosiła ją radna Trafas.

Ksiądz Roda zapowiedział, że przedstawi w tej potrzebie podczas najbliższej sesji Rady Miasta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments