Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Wiosenne przycinanie krzewów oraz drzew

Artykuł Miesiąca

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew. Przycinanie krzewów i drzew stanowi pewnym z wielu zabiegów, o które musimy co roku zadbać by były dobro i były silne. Posiada zatem również funkcję estetyczną. Dzięki przycinaniu rośliny zyskują idealniejszy dla oka pokrój. Warto ale mieć, że przycinaniem należy zająć jednak we właściwym momencie. Chce to z wzorze również jego potrzeb, lecz w części wyjątków będzie wtedy wczesna wiosna. Zmniejsza się większość roślin, a nie wszystkie, warto więc dowiedzieć się na ostatni fakt trochę bardzo.

Wiosenne przycinanie krzewów i drzew

Dlaczego przycinamy rośliny?

Rośliny przycinamy przede każdym dlatego, że tego chcą. Większość wykonywanych w nowych ogrodach odmian stworzono sztucznie. Dużo ich stron – mimo że są atrakcyjne z artykułu widzenia właściciela ogrodu, czy sadu – sprawia, że rośliny te nie są najlepiej dobrane do warunków. Wiele rodzajów zostało spowodowanych z bardzo odległych stron świata i dodatkowo niekoniecznie muszą pamiętać u nas warunki całkowicie idealne. Rośliny to potrzebują różnorodnych zabiegów pielęgnacyjnych, dzięki którym szkolą się zdecydowanie dużo. Dla większości krzewów i drzew stanowi wtedy między innymi przycinanie.

Przycinanie tworzy na dowód, że gałęzie nie rosną zbyt często. Dzięki temuż do każdych, nawet tych niżej położonych dociera promieniowanie słoneczne, które jak wiadomo przydatne jest roślinom do jedzenia. Bez tego, dolne i środkowe części rośliny rozwijałyby się gorzej, i nawet usychały. Przycinanie drzew, a często drzew owocowych ma ponad inny cel. Dzięki zmniejszeniu liczb gałęzi roślina rozwija bardzo większe, i często i smaczniejsze owoce.
Kiedy przycinać rośliny?

Prawda jest tutaj bardzo przydatna. Rośliny przycinamy wczesną wiosną, kiedy temperatury zaczną być skuteczne. Do przycięcia roślin przydatne jest parę dni z skutecznymi temperaturami. To niezmiernie ważne. Jeżeli zaraz po przycięciu roślin temperatura spadnie poniżej zera że się to znacznie negatywnie odbić na ich pozycji. Nie silna tego działać i zbyt późno. Najważniejszą granicą jest tu wypuszczanie przez rośliny liści. Jak to stanie, nie powinno się już ich w poszczególnym roku przycinać. Nieco jednak inaczej sprawa trzyma się w sukcesie roślin, których kwiaty uczą się na pędach zeszłorocznych. Te wybory zmniejsza się jesienią, po przekwitnieniu.
Czy zmniejsza się wszystkie rośliny?

Trzeba jednak mieć, że żyją rośliny, których przycinanie jest obowiązkowe. Są tez takie, kiedy na dowód wiele roślin stosowanych do tworzenia żywopłotów, które przycinanie znoszą znacznie dokładnie, lecz w zasadzie stanowi ono na nie bez wpływu (oprócz oczywiście funkcji dekoracyjnej). Niektóre gatunki jednak przycinania nie znoszą i może ono im dużo zaszkodzić. Takich roślin (m.in. sumak, magnolia, perukowiec) nie przycinamy nigdy – wtedy podejmują się dużo.
Jak przycinamy rośliny?

Do przycinania potrzebny będzie sekator. Widać to istnieć lekki sekator ręczny, czy większy – przeznaczony do grubszych narzędzi. Ważne aby był rażący i gwarantował wykonanie równych cięć. Używanie narzędzi, które niszczą i łamią gałęzie zamiast je odcinać stanowi wysoce złe dla roślin. Przycięte, grubsze gałęzie drzew i krzewów należy dodatkowo zabezpieczyć odpowiednim preparatem zawierającym środki grzybobójcze.

Współautorem materiału jest Wiosenne przycinanie krzewów i drzew przechodzący w swoim asortymencie niezbędne narzędzia do wiosennego przycinania krzewów.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments