Wiosenne opryski drzew owocowych

Prasówki

Uprawa drzew owocowych to odpowiednie zajęcie – nawet jeżeli posiadamy zaledwie kilkoma drzewami najpopularniejszych form. Dzięki nim potrafimy każdego roku cieszyć się możnymi w witaminy i doskonałymi owocami. Strona z nich posłuży nam do przyrządzenia pysznych produktów na zimę. Wiele drzew owocowych że trwać oraz powodować bardzo długo. Muszą jednak odpowiedniej pielęgnacji. Konieczne istnieje na dowód regularne zapewnianie ich przed chorobami i pasożytami.

Dlaczego opryskiwanie jest niezbędne?

Opryskiwanie konieczne jest ze względu na drugiego rodzaju infekcje i pasożyty które zagrażają drzewom. Choroby wytwarzane są przede wszystkim przez atakujące drzewa grzyby. W poszczególnych przypadkach potrafią być one dane również przez infekcje bakteryjne i wirusowe, jest ostatnie a zdecydowanie rzadsze. Stosowanie oprysków powoduje, że choroby nie potrafią się pracować na drzewach owocowych, nawet jeżeli potencjalnie powodujące je grzyby, bakterie, czy wirusy są te w określonej roślinie.

Zapobiegające chorobom środki ochrony roślin należy stosować ponadto w kierunku zabezpieczenia innych roślin, nawet jeżeli nie rosną one w okolicy. Obniża się w współczesny rób możliwość przenoszenia chorób przez mieszkające na drzewach pasożyty. Właśnie pasożyty są kolejnym powodem, dla którego opryski są konieczne. Wykorzystywane w podobny rodzaj środki owadobójcze pozwolą na bezpieczeństwo drzew owocowych przed szkodami, które mogłyby inaczej zostać wyrządzone.
Rodzaje oprysków do drzew owocowych

Wiele oprysków stawianych na drzewa profilaktycznie zawiera substancje o dużym spectrum działania, które zabijają wiele gatunków grzybów, bakterii i neutralizują wirusy. Mogą liczyć również zabezpieczające rośliny środki owadobójcze. Wiele oprysków odbywa się jednak wtedy, kiedy zajdzie konkretna potrzeba – na roślinach zacznie otwierać się choroba. Przyjmuje się wtedy właściwie dobranych oprysków, o składzie dobranym tak, by zlikwidować konkretny patogen.
Kiedy przygotowuje się opryski?

Ze względu na będący u nas klimat, większość patogenów kształtuje się kiedy temperatury są dodatnie. Zimy przetrwać mogą przede wszystkim zarodniki grzybów, które zawsze jedne w sobie najczęściej nie powodują objawów choroby. Czas gdy należy zrobić pierwsze opryski to wczesna wiosna. Temperatura minimalna jaka niezbędna jest do ich działania przeznaczona jest wciąż na opakowaniu środka. Że nie – warto zapytać sprzedawcę. Dokonuje się je przed na drzewach rozwiną się liście.
Czy chemiczne opryski to optymalne rozwiązanie?

Wiele twarzy jest wątpliwości dotyczące stosowania oprysków do drzew owocowych. Z samej strony chronią one przed chorobami – z nowej jednak, ich fragmenty mogą w roślinach pozostać dość długo, i nawet przedostać się do owoców. Warto znać nie wszystkie środki kierowane do oprysków są tak toż niekorzystne dla ludzi. Wiele substancji całkowicie znika z roślin obecnie w małym okresie po dokonaniu oprysków. Na targu nowe są również środki ekologiczne, często oparte na ekstraktach ziołowych, które nierzadko są całkowicie bezpieczne.

Publikacja powstała dzięki kooperacji z ogrodniczym sklepem internetowym Sklep Poradnika Ogrodniczego.

 

źródło artykułu Dlaczego opryskiwanie jest konieczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments