Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak cenne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Prasówki

Testy koronawirus – czemu są tak drogie w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają podstawowe stanowisko w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo właśnie na ich treści możliwe jest odróżnienie zakażonych z tych, którzy zajmują podobne objawy, a potrafiące być rezultatem np. choroby lub innej choroby, nie mającej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Obecnie do szpitala mogą dojść, jednak również osoby chore jak również też z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego istotne znaczenie jest działanie jak największej liczby testów, zarówno tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Egzaminy na COVID-19 są dostępne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do tego dana jest także informacja i diluent (1-2 pracy na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na dróg wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co pozwoli optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zakresie skuteczności działania testów przekonuje się na 100% wiarygodność, a fałszywie dodatnie wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne aktualnie na rynku to swoiste i najistotniejsze narzędzie zezwalające na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które były dostęp z złymi lub nosicielami na duże znaczenia jeżeli należy o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na wszelkim świecie, w obecnym również w Polsce. Wyniki eksperymentów są na końcu szybko dostępne, aby móc wdrożyć działanie noszące na końcu odizolowanie osób potencjalnie chorych lub mających dostęp z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu przenoszenia się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments