Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy warto je trzymać?

Artykuł Miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je chodzić? Okres jesienno-zimowy ostatnie moment, w jakim stanowimy wyjątkowo narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W bieżącym sezonie dodatkowe zagrożenie dla polskiego zdrowia stanowi smog, z jakim zmaga się wiele naszych miast. Samym z najskuteczniejszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub szkodliwymi substancjami zawartymi w powietrzu, jest mienie maseczek ochronnych.

Czym jest smog?

Smog to zdarzenie atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących efektem szkodliwej działalności człowieka). Stąd także jego nazwa, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog stanowi wybitnie niekorzystny wpływ na bliskie zdrowie, przyczynia się do bycia wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak opiekować się przed smogiem?

Najdoskonalszym sposobem, by ochronić się przed smogiem jest niekończenie spośród domu. W sukcesie większości spośród nas stanowi wtedy zawsze po prostu nie możliwe. W dni, w których poziom smogu wzrasta przydatna będzie maseczka antysmogowa. Maski skonstruowane są w taki możliwość, by filtrować powietrze, i zarazem usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu gra sprawdzi się zarówno w trakcie spokojnych spacerów, jak i wykonywania sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nasza odporność znacznie spada, zaś w powietrzu powiększają się liczne wirusy. To dziś ponieważ w tym stopniu najczęściej chorujemy na grypę, przeziębienie, a i inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te odnoszą się drogą kropelkową, a dużo łatwo możemy zarazić się nimi w roli, autobusie, kinie, i chociażby w trakcie zakupów w sklepie. W obecnych miesiącach usłyszeliśmy i o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar stale jest.
Jak opiekować się przed wirusami?

Sposobów na ochronę przed wirusami jest niemało. Najistotniejsze jest przestrzeganie higieny osobistej – przede wszystkim popularne i dokładne mycie rąk. Jeśli jeden z najemców jest zły ważne jest również regularne wietrzenie i usuwanie mieszkania. Warto też stosować maseczki ochronne. W sukcesie zwykłych wirusów najczęściej czerpiemy z maseczek chirurgicznych, które potrafią być pewne pod warunkiem, że niejednokrotnie je zmieniamy. W różnym przypadku zatrzymują się jedynie miejscem dla wirusów i bakterii, które zawsze wdychamy. Lepszą ochronę oraz w współczesnym fakcie da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, dodaje ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments