Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to rodzaj tkaniny, który okazał się kamieniem milowym w rozwoju nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to męska czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie przybyć do waszych szaf.

Softshell ma najodpowiedniejsze zalety hardshsella w stron oddychającego polaru i osłony przed wiatrem. Z powodu kurtki tego rodzaju nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły a przed deszczem, jednak jeszcze wyższe wymagania klientów oraz wzrost technologii przyczyniły się zarówno do stworzenia softshelli z membranami. Można je teraz bez najmniejszego problemu kupić w zakładach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą mocą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w kategorii „hard” jest stale ładna i błyszcząca, i w kategorii „soft” wiele bardziej podobna do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta subtelna różnica sprawia, że kurtka softshellowa przejawia się świetnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy jeżdżą w administracje i poszukują odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell winien być doświadczany przez nas jedynie, gdy pogoda jest mocno niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa a poprzez to wspinaczka może wykazać się wielkim wyzwaniem dla swego układu. W wszelkim nowym przykładu możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak uczyni to więcej daleko niż tradycyjny polar.
W czym softshell jest wydajniejszy?

Kurtki softshellowe w zestawieniu do następnych kurtek trekkingowych są bardziej trwałe na wiatr i wodę oraz znacznie łatwiej oddychają. Są wygodne, nie blokują ruchów ciała, stąd również bogata w nich z powodzenie uprawiać joggingi na nowym powietrzu, w ostatnim wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co ważne softshelle są również lżejsze od dawnych kurtek izolacyjnych, szybko ważna je ściągnąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku odbędzie się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zwykle są odporne na przenikanie wody. Możemy spokojnie wejść w nich 20-30 chwili na dosyć dużym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która daje dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, gdy potrzebujecie tworzyć coś łatwego do przenoszenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej aktywnych charakterów a nie potrzebujecie, gdyby była ona aż tak bogata, to wówczas model bez podszewki zaprezentuje się z pewnością bardziej poważni.

Kurtki typu softshell są na ogół krótkie i powinny być przechowywane dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że potem będzie mogli tworzyć pełne ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie pomaga w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy krój i wzór sprawiają, iż są one częstym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie całe kurtki typu softshell są wyposażone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell uważa żyć służenie funkcji warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może wykazać się ciekawszym wyjściem. Jeżeli natomiast macie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur zaprezentuje się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma też mnóstwo kieszeni. Kieszenie zwiększają się do noszenia małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze również indywidualne niezbędne rzeczy. Nie musimy w ostatnim przypadku używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments