Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie?

Jak zadbać o bardzo suche dłonie?

Prasówki

Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie? Zniszczone, przesuszone ręce i pękająca skóra na rąk to temat dużo kobiet. Często zapominamy o regularnej pielęgnacji skóry dłoni i przypominamy sobie o niej dopiero, kiedy atakuje ona nam o sobie przypominać – piec, swędzieć i szczypać. Zwłaszcza jesienią oraz zimą skóra dłoni narażona istnieje na niekorzystne działanie czynników publicznych i musi specjalnej pielęgnacji.

Jak zadbać o bardzo zaniedbane dłonie?

Sucha, pękająca skóra na dłoniach – jak sobie z nią pomóc?

Kiedy ręce są suche, tanie i wdrażają pękać, należy wziąć po odpowiednią pielęgnację. W aktualnej sytuacji naturalny, mocno nawilżający krem do rąk jest obowiązkowy – nawilży i odżywi, złagodzi podrażnienia i zaczerwienienia oraz wesprze w regeneracji zniszczonej skóry dłoni.

Naturalne kremy do rąk zawierają cenne, naturalne oleje, jakie są duże w witaminy a elementy odżywcze. Pomagają zachować zdrowy wygląd dłoni, wygładzają i uelastyczniają skórę, zmniejszają podrażnienia.

W pielęgnacji zniszczonych dłoni najważniejsza jest systematyczność. Należy dbać o codziennym stosowaniu kosmetyku do rąk, nawet często w rytmu dnia. Najlepiej traktować go po każdym myciu rąk. Tylko regularne nawilżanie i odżywianie skóry dłoni pozwoli nam bawić się elastyczną i prostą skórą.

Oprócz naturalnych kosmetyków do rąk w pielęgnacji zniszczonych dłoni warto wykorzystać i naturalne maseczki do rąk, które dodatkowo mocno niż kremy nawilżają i odżywiają skórę. Maskę do rąk kładziemy na nie wieczorem, gdyż nocą skóra tak się regeneruje.

Jaki krem do rąk wybrać?

Dobry, naturalny krem do rąk może skutecznie zregenerować suche, pękające, zniszczone dłonie. Niczym go pasować? Należy przede wszystkim daj opinię na jego skład. Warto zobaczyć, czy krem ma takie pierwiastki jak masło shea, naturalne oleje roślinne, mocznik, aloes czy panthenol.

Masło shea, które często podawane jest jako baza naturalnych kosmetyków do rąk, doskonale nawilża i odżywia skórę.
Naturalne oleje roślinne są duże w cenne składniki zdrowe oraz witaminy. Oleje, które doskonale sprawdzą się w pielęgnacji zniszczonych dłoni to olej kokosowy, olej arganowy, olej z pestek winogron i oliwa z oliwek.
Mocznik doskonale nawilża, zmiękcza i wygładza skórę dłoni.
Aloes i panthenol nawilżają skórę oraz leczą łagodząco na podrażnienia.

Dobry krem do rąk jest własny skład, wolny od sztucznych barwników, aromatów czy zbędnych, chemicznych substancji, jakie mogą wpływać podrażnienia i szkodzić skórze.

Codzienna pielęgnacja dłoni

Pamiętaj, że dłonie są bardzo narażone na zgubne działanie czynników zewnętrznych. O ich pielęgnacji powinniśmy mieć codziennie, nie dopiero wtedy, gdy zaczynają piec i pękać. Pielęgnacja dłoni to ale nie tylko stosowanie lekkich kosmetyków do rąk lub maseczek. To i myślenie o to, aby z naszymi rękami miały kontakt inne, naturalne produkty.

Przede wszystkim warto zwrócić opinię na to, jakiego mydła przechodzimy do ich mycia. Częste mycie rąk może wysuszać skórę rąk i prowadzić nieprzyjemne podrażnienia. Należy wybierać mydła naturalne, z nawilżającymi składnikami.

Warto się także przyjrzeć, jakich środków czystości używamy. Wiele z nich uczy silne, chemiczne środki czyszczące, które podrażniają delikatną skórę dłoni. Podczas prania należy dbać o stosowaniu rękawiczek, a przede wszystkim wybierać własne środki czystości.

Chcąc zadbać o piękne dłonie należy dbać o zakładaniu rękawiczek jesienią oraz zimą, gdyż pomagają one ręce przed toksycznym działaniem czynników atmosferycznych.

Naturalne kremy i maseczki stosowne systematycznie nawet na bardzo mocno zniszczone dłonie sprawią, że dobra skóra rąk stanie się nawilżona, zregenerowana i będzie przechowywana przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Wybierając kosmetyki do pielęgnacji dłoni warto wystawić na duże formuły i doskonałe sklepy produktów.

zobacz również Jak zadbać o bardzo zniszczone dłonie?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments