Escobar Fold 1 - Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

Elektronika i IT Prasówki

Escobar Fold 1. – składany smartfon zorganizowany przez brata Pablo Escobara. Roberto, brat kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara, postanowił rzucić wyzwanie firmom technologicznym. Oto Escobar Fold 1., czyli niedrogi składany smartfon.

Escobar Fold 1 – Brat Pablo Escobara wypuszcza na rynek tani składany smartfon

 

Brat „króla kokainy” chce zostać „królem składanych smartfonów”?
Smartfony, jakie można podzielić, aby zyskać większą powierzchnię wyświetlacza, ze względu na znaczną wartość i dostępność są tylko ciekawostką. Powinien jednak przyznać, że tak interesującą – Samsung Galaxy Fold, Huawei Mate X czy Motorola razr to same z bardziej ekscytujących tegorocznych urządzeń.

Escobar Fold 1. jest i składanym smartfon w sumie 349 dolarów, czyli około 1350 złotych bez podatku VAT. Jak twierdzi Roberto Escobar, udało się to osiągnąć dzięki pominięciu pośredników, smartfon jest bowiem sprzedawany bezpośrednio przez jego firmę. Cóż, nie jestem do kraju usatysfakcjonowany tym określaniem, ale załóżmy, że faktycznie stanowi ono właściwe.

Co dobre, w problemie udzielonym dla Digital Trends, Escobar zdradził swoje ambitne plany. Jego planem nie jest jedynie wprowadzenie niedrogiego składaka, ale również pokonanie Apple. Plan raczej niemożliwy do zrealizowania, ale zawsze warto marzyć. Ponadto, chce on wnieść pozew zbiorowy przeciwko firmie Tima Cooka. Podobno Apple oszukuje klientów, sprzedając słabe smartfony w znacznie zawyżonej cenie.

Escobar Fold 1. – specyfikacja
Po rozłożeniu użytkownik otrzymuje do dyspozycji 7,8-calowy wyświetlacz Full HD+ dokonany w technologii AMOLED. Roberto dodaje, że korzysta on prezentować się wysoką wytrzymałością oraz zapewniać większą wytrzymałość na złożenia i rozłożenia niż Samsung Galaxy Fold.

Sercem dania jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon z kolei 8, a przetwarzaniem grafiki wykorzystuje się układ Adreno 640. Zależnie od wersji, na poziomie otrzymuje się 6 lub 8 GB RAM i 128 lub 512 GB na dane. Możliwe jest wyjątkowo wzięcie z karty myśli o maksymalnej pojemności 256 GB.

Dwie kamery mają 20 i 16 Mpix, pojemność akumulatora wynosi 4000 mAh, nie zabrakło gniazd na dwie strony SIM i złącza USB typu C. Całość działa pod opieką Androida 9.0 Pie.

Escobar wspomina, że w daniu zastosowano dodatkowe zabezpieczenia, jakie zajmują utrudnić przyjęcie się do dokładnych danych. Nie stanowi on w 100% bezpieczny, ale może ma służyć wyższą prywatność niż smartfony Samsunga czy Apple, również pod względem ochrony przed rządami państw.

Smartfon jest sprzedawany za pośrednictwem oficjalnej strony. Pierwsza grupa jest mała do 100 tys. egzemplarzy. Ceny wywodzą się następująco: 6 GB RAM i 128 GB na dane za 349 dolarów, 8 GB RAM i 512 GB na pliki za 499 dolarów. Smartfon jest to naprawdę tani, kiedy na składaka… podejrzanie tani.

zobacz również tablet z hdmi

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments