Endometrioza a nowotwór - poznaj opinię eksperta.

Endometrioza Lekarz Bielawa

Dolnośląskie

Endometrioza to tajemnicza choroba, która dotyka jedynie kobiety. A dzięki rozwojowi medycyny i wiedze lekarze wiedzą jeszcze wysoce na jej temat. I chociaż geneza schorzenia nadal jest obiekt badań, leczenie endometriozy stoi się jeszcze bardziej skuteczne.

Endometrioza Lekarz Stronie Śląskie

Co wtedy stanowi endometrioza?

O endometriozie mówimy wtedy, gdy endometrium – tkanka wybierająca się zwykle w macicy – zostaje znaleziona w drugich dziedzinach organizmu Pacjentki. Przeważnie są to jajniki, jajowody czy okolice układu moczowego, jednak medycyna zna i przypadki, w jakich endometrium było zamontowane np. w wątrobie, i nawet mózgu. Endometrium bez względu na obszar występowania używa przez wszystkie etapy rozwoju – narastania, złuszczania się i obumierania. Tkanki spotykające się w macicy w tej porze są leczone z tworzywa kobiety wraz z krwią miesiączkową. Te ulokowane w drugich dziedzinach systemu nie posiadają takiej okazje i realizuje do tzw. miesiączkowania wstecznego. Toż z kolei jest przyczyną powstawania zrostów, ognisk endometrialnych, dolegliwości bólowych, a też bezpłodności. W minionych latach specjaliści także dopatrują się w endometriozie przyczyn powstawania niektórych typów nowotworów. Leczenie endometriozy jest procesem trudnym, czasochłonnym, a ze powodu na brak porady dotyczących podłoża jej ponoszenia, nie istnieje skuteczny preparat na to schorzenie. W stosunku spośród ostatnim terapia endometriozy obejmuje leczenie objawowe i zmniejszanie dolegliwości bólowych.

Endometrioza Lekarz Stronie Śląskie

Endometrioza a nowotwór

Wiele Pacjentek zastanawia się czy endometrioza jest nowotworem. Dr Piotr Rubisz z Medicus Clinic świadczy te podejrzenia. „Endometrioza jest nowotworem o łagodnym przebiegu. Niestety istnieje zatem dolegliwość złośliwa. Jednak jej wzrost kliniczny istnieje taki, jak choroby nowotworowej złośliwej” – prowadzi w jakimś z materiałów otwartych na kanale YT kliniki. Tkanka endometrium zlokalizowana poza jamą macicy, ma nowego rodzaju zgrubienia i guzy zbliżone swoimi wadami do guzów nowotworowych. Przyczyn powstawania zarówno nowotworów, jaki również chorób endometrium, upatruje się między innymi w nieprawidłowo funkcjonującym organizmie immunologicznym oraz uwarunkowaniach genetycznych.

Endometrioza Lekarz Stronie Śląskie

Klinika leczenia endometriozy

Przy wrocławskim Medicus Clinic powstała klinika leczenia endometriozy, w jakiej nad kuracją schorzenia pracują najlepsi fachowcy od endometriozy. Nowocześnie wyposażone sale diagnostyczno-zabiegowe umożliwiają wykonanie wszystkich niezbędnych doświadczeń w komfortowych dla Pacjentki warunkach.

Endometrioza Lekarz Stronie Śląskie

Specjaliści od leczenie endometriozy – metody terapii

W klinice leczenia endometriozy lekarze stosują nowe formy leczenia, nierzadka trzymając je ze sobą, w obiektu osiągnięcia jako najdoskonalszego wyniku kuracji. Pacjentki komunikujące się do Medicus Clinic zostają otoczone najlepszą opieką, w ostatnim jeszcze dietetyka, jaki w oparciu o upodobania smakowe oraz alergie Pacjentki, układa specjalistyczny jadłospis. Zdrowa dieta pozwala zmniejszyć dolegliwości bólowe oraz zredukować wielkość ognisk endometriozy. I wykorzystuje się terapię farmakologiczną, która także uczestniczy w konfrontacji z bólem, i w przypadkach bardzo zaawansowanej endometriozy, reklamuje się leczenie operacyjne.

Endometrioza Lekarz Stronie Śląskie

Ponieważ endometrioza jest chorobą nieuleczalną, pacjentki, które przemawiają do kliniki leczenia endometriozy w Medicus Clinic pozostają pod opieką lekarzy do tyłu naszego istnienia. Ale dzięki kompleksowemu, spersonalizowanemu i estetycznemu leczeniu, istnieje szansa na obniżenie lub całe wyeliminowanie dolegliwości powiązanych z endometriozą.

zobacz również Endometrioza a nowotwór – poznaj opinię eksperta.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments