Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

Kołobrzeg z Kołobrzegu

Toż zdrowa reklamę również dla lokatorów jak również turystów leżących w naszym mieście. Już niedługo budynek kołobrzeskiego dworca ma stać gruntownie przebudowany.
Obiekt ma pozostać w duzi dobrany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Znacznie powiększy się powierzchnia obsługi pasażerów.

Dworzec PKP w Kołobrzegu będzie remontowany

 

Przewidziano m.in. utworzenie dużego umieszczenia na przechowalnię bagażu, odtworzenie zwieńczenia wieży zegarowej. Być potrafi też powstanie dodatkowa poczekalnia sezonowa. Spółka PKP SA ogłosiła właśnie przetarg na przygotowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy tak istotnego dla miasta budynku.

Zakres prac przewiduje kompleksową przebudowę dworca kolejowego wraz z wykorzystaniem najbliższego otoczenia. Na parterze ma stać założona poczekalnia oraz hol, do jakich osiągać będą toalety. Rozważona ma stać także poczekalnia sezonowa do obsługi zwiększonego ruchu turystycznego. Ponadto przewidziano całe umieszczenie na przechowalnię bagażu dostępne też z zewnątrz budynku. Na piętrze i poddaszu mają stać wygospodarowane pomieszczenia mieszkalne. Po uzgodnieniu z konserwatorem zabytków ma stać przywrócona tradycyjna forma kopuły nad wieżą zegarową.

Jeśli należy o zagospodarowanie działki, mają stać usunięte bariery architektoniczne. Powstać są min. dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych i min. dwa pola do ładowania pojazdów elektrycznych. Ponadto przewidziano parking rowerowy. Dworzec wraz z otoczeniem są pozostać w duzi dopasowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Termin składania ofert mija 7 stycznia 2020 r. Jedynym kryterium wyboru jest cena. Dokumentacja wraz ze każdymi pozwoleniami uznaje żyć zakończona w czasie 36 tygodni od zawarcia umowy. Wartość zlecenia określana istnieje na 1,27 mlm zł netto.

Budynek dworca w Kołobrzegu został przedstawiony do gruntu w 1910 r. Obiekt znajduje się w gminnej ewidencji zabytków. W 2010 r. został przeprowadzony remont mieszkania dworca, jednakże stan techniczny całego budynku PKP SA określa jako zwykli i ciężki modernizacji. Hol główny pełni funkcję poczekalni. Dostają się w nim także kasy i problemy handlowe. Obiekt nie spełnia wymogów TSI-PRM, co świadczy, że nie stanowi w duzi dobrany do potrzeb kobiet o niskich możliwościach ruszania się.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments