Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

Artykuł Miesiąca

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne? Kiedy poranek po imprezie przywitał Cię ostrym bólem głowy, mdłościami, światłowstrętem i wzmożonym pragnieniem, oznacza to, że borykasz się z kacem. Kac może mieć wiele objawów, także tych niezwykle uciążliwych, jak biegunka, dreszcze, kompletnie rozbija natomiast nie pozwala na swobodne funkcjonowanie, a “wchodzeniu do siebie” towarzyszy rozdrażnienie, smutek, senność. Żeby jednak powstać z łóżka, lekarstw na zakupy, do lektury czy po prostu zapanować nad naszym ciałem, można skorzystać po drugie preparaty na kaca: od suplementów zakupionych w aptece, po skuteczne kroplówki na kaca.

 

Co wtedy istnieje kac?

Kacem określa się zatrucie metabolitami alkoholu, zanieczyszczeniami i składnikami dodatkowymi wprowadzonymi w poszczególnych kolorowych alkoholach i społeczne odwodnienie organizmu. Gdyby podejść do kaca z normą sarkazmu, ważna by napisać, że sposobem na uniknięcie kasa jest niejedzenie alkoholu. Jednak miłe towarzystwo, okazja do hucznego świętowania i brak umiaru powodują, że produkty nadmiernego spożycia przeżyła niejedna dorosła osoba. Nieprzyjemne objawy kaca to sukces działania jednego z metabolitów etanolu, aldehydu octowego oraz liczne odwodnienie organizmu.
Środki na kaca z apteki

Dążąc do apteki, albo nawet zwracając się na stacji benzynowej, możemy osiągnąć środki na kaca. Te sprzedawane w nagłych oraz szerszych opakowaniach, to zwłaszcza złożone preparaty, które łagodzą różne dolegliwości: ból głowy, nudności, zaburzenia trawienia, obniżają ciśnienie krwi, łagodzą kołatanie serca, zmniejszają nerwowość towarzyszącą złemu samopoczuciu. Przede każdym wydawane są w organizacji musujących tabletek, ale kupić można kapsułki oraz koktajle. Jednak składy tych preparatów są dyskusyjne. Na przykład powszechnie w nich przyjmowany kwas acetylosalicylowy podrażnia błonę śluzową żołądka, zaś w związaniu z działającym jeszcze w organizmie alkoholem, zwiększa ryzyko krwawień. Ten składnik znajdziemy przede wszystkim w lekach, jakie nie tylko mają łagodzić objawy kaca, ale działają przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Walorem leków na kaca stanowi wówczas, że znaczną większość zabiera się poprzez rozpuszczenie tabletek w wodzie. Już samo wypicie szklanki płynu zapobiega odwodnieniu i utracie elektrolitów. A leczenie kaca powinno składać się na czemuś wody i elektrolitów w organizmie. Można jednak dokonać to skuteczniej, bo dożylnie.
Kroplówki na kaca — zalety

Po hucznej imprezie na nogi może wystąpić kroplówka na kaca, która ma głównie glukozę i elektrolity, chociaż można zdecydować się i na kroplówki bogatsze w magazynie, czyli takie z witaminami (np. C a B) oraz glutationem, czyli peptydem, który przyśpiesza neutralizowanie toksyn zachowujących się po spożyciu ogromnej sumie alkoholu w wątrobie.
To, jak łatwo zadziała kroplówka na kaca, chce od charakterystycznych cech chorego, chociaż w całej większości przypadków przynosi duże rezultaty. Podanie kroplówki na pewno i skuteczniej niż picie wody nawadnia organizm, przyspiesza wydalanie toksyn, a i łagodzi stres, bo przynosi szybką ulgę i wystawia na nogi. Dobrana i dana przez specjalisty kroplówka na kaca jest świetnym wyjściem dla osób, które wymiotują, mają nudności, nie mogą zasnąć i jakie znacznie szybko muszą jeszcze powstać na nogach. Zabieg podania kroplówki idzie do 1 godziny, a po niej pacjent szybko czuje wzrost energii, objawy kaca mijają.
Leczenie kaca — co wybrać?

Środek na kaca może być traktowany doraźnie, kiedy po wielogodzinnym okresie wypoczynku po hucznej imprezie wciąż czujemy ból góry i zmęczenie. W przypadkach dużych szybsze efekty jednak przynosi kroplówka. Tak nie wolno jej zapewniać sobie sam, ale trzeba zadzwonić do medycznej instytucji, która daje usługi oferowania kroplówek na kaca w lokalu pacjenta. Sklep będzie dopasowany idealnie do spraw pacjenta, a zabieg wykonany profesjonalnie.

Co na kaca? Kroplówka czy preparaty apteczne?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments