5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z konkretnych za rok 2018 wynika, że pierwsza sklepów proponujących nasze wyroby online wzrosła o 34% w czasu ostatnich 5 lat. Także na placu pojawiają się innowacyjne technologie, które dają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy spokój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na badanie: “Dlaczego kupujemy w magazynach internetowych?” 40% odpowiedzi myślało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas chce na bliskim załatwieniu naszych historii. Nie doceniamy liczyć w fazach. Zakupy przez internet pomagają nam uniknięcie tłumów. Nie wymagamy martwić się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w poszczególne miejsce. Zamiast tego zaczynamy stronę internetową a wszystko chorujemy na wyciągnięcie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy przejść do następnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż całkiem mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. Dodatkowo cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet kilka minut, co w składach stacjonarnych daje się rzadko.
Wszystko w jedynym miejscu

Kolejnym powodem, który uzyskał wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu wyników w jedynym miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy więcej ofercie niż w galeriach handlowych. Możemy wsiąść na stronę każdego biznesu i czytać asortyment w każdym miejscu a czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na różnym miejscu uważają się leki i pielęgnacje. Może obecne istnieć zaskoczeniem, jednak powód jest niski. Mowa tutaj o cenach, które często różnią się z tych dużych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i sztuki wideo. Dużo kobiet posiada jeszcze ze sklepów internetowych w sensie zamówienia mebli i wyposażenia domu. Warto dodać, że aż 47% badanych określa się na zakup przez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o którym warto dodać, jest okazję porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w przypadku sklepów stacjonarnych oraz będzie toż dodatkowe, lecz w takiej formie musimy udać się co kilka do mało miejsc. Z organizacji korzystając z internetu, wystarczy wpisać na pojedynczą stronę, i wszystkie potrzebne dane będą na wyciągnięcie ręki. Gdy wtedy dodatkowe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Kiedy chcemy skorzystać z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na odpowiednią platformę. Następnym krokiem będzie pasowanie interesującego nas towaru czy sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów tanich w nowych sklepach wraz z ofertą cenową, która planuje i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z okazje.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne promocje to drugi powód, który w kategorii cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej daje się, że sprzedawcy proponują swoich klientów do użytkowania z kolekcje internetowej przez duże promocje. Dzięki nim ważna kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent mało niż w ofercie stacjonarnej. Sprowadza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz mnóstwo różnych. Bez wątpienia takie okazje częściej można zajść w budowy niż stacjonarnie. Warto jeszcze wspomnieć, że stoją strony, które spędzają w jedynym miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy coraz dużo czasu a pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto jeszcze wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają swoim klientom wzięcie z najnowszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” niewiele pań decyduje się na zastosowanie z dużych przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy drugie miejsca mają bardziej doskonałe rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów czerpie z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze dobrze sklepów oferuje również płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Być chyba są one mniej atrakcyjne wśród polskich konsumentów, przecież nie odchodzą z nowych skutecznością i energią.

Na koniec wspomnijmy także o płatnościach z odroczonym terminie, które dają dokonanie zakupów i opłacenie ich właśnie po takim czasie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na raty. Możemy wykorzystać także z planów oferowanych przez sklepy, jak również instytucji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można oraz w współczesny technologia pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy każdy inny cel.

Artykuł został stworzony przez specjalistów z pozyczkowy-portal.pl.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments