5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Prasówki

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! Polacy coraz częściej kupują przez internet. Z możliwości za rok 2018 wynika, że liczba sklepów sprzedających własne produkty online wzrosła o 34% w toku ostatnich 5 lat. Również na zbytu pojawiają się innowacyjne metody, które zapewniają dokonanie zakupów jeszcze szybciej, i dzięki największym standardom zabezpieczeń transakcji zyskujemy nastrój i bezpieczeństwo. Dlaczego Polacy kupują przez internet?

5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet!

Oszczędność czasu

Według informacji z raportu KPMG na pytanie: “Dlaczego kupimy w składach internetowych?” 40% odpowiedzi wskazywało na oszczędność czasu. Obecnie każdemu spośród nas zależy na szybkim załatwieniu swoich myśli. Nie kochamy wyglądać w fazach. Zakupy poprzez internet umożliwiają nam uniknięcie tłumów. Nie potrzebujemy denerwować się godzinami otwarcia sklepu ani tym, jak dotrzeć w określone stanowisko. Zamiast tego tworzymy stronę internetową a wszystko nosimy na wybranie ręki. Jeśli pierwszy przeglądany przez nas sklep online nie oferuje interesującego nas produktu, łatwo możemy przejść do kolejnego, trzeciego i czwartego. Zajmie nam toż wybór mniej czasu niż spacer po galerii handlowej. I cały proces zakupów z wyboru przedmiotu po realizację transakcji może zająć nawet parę sekund, co w handlach stacjonarnych sprowadza się rzadko.
Wszystko w jakimś miejscu

Kolejnym powodem, który otrzymałeś wynik 27% wskazań, jest dostępność wielu efektów w jakimś miejscu. Dzięki urządzeniu podpiętemu do internetu otrzymujemy wiele ofert niż w galeriach handlowych. Możemy zdobyć na część każdego biznesu i szukać asortyment w dowolnym miejscu i czasie. Co Polacy kupują przez internet? Według badania PwC największym uznaniem cieszy się odzież oraz obuwie. Na kolejnym miejscu spotykają się środki i pielęgnacji. Widać więc stanowić zaskoczeniem, jednak początek jest jednoznaczny. Mowa tutaj o cenach, które często dzielą się z tych stacjonarnych. Trzecią pozycję zajmują książki, muzyka, obrazy i sztuki wideo. Dużo kobiet posiada także ze sklepów internetowych w projekcie zamówienia mebli oraz wyposażenia domu. Warto wspomnieć, że aż 47% badanych określa się na zakup poprzez internet produktów spożywczych.
Możliwość porównania cen

Trzecim powodem, o jakim warto wspomnieć, istnieje droga porównania cen. Taka odpowiedź uzyskała aż 54% wskazań w raporcie KPMG. Owszem, w wypadku sklepów stacjonarnych te będzie to możliwe, tylko w takiej form musimy udać się co kilka do mało miejsc. Z zmiany mając z internetu, wystarczy wpisać na jedną stronę, a każde potrzebne dane będą na wybranie ręki. Kiedy to możliwe? Wszystko to dzięki porównywarkom cen. Gdy chcemy skorzystać z najatrakcyjniejszej oferty pod względem cenowym, wystarczy wpisać na właściwą platformę. Kolejnym etapem będzie pasowanie interesującego nas produktu lub sklepu. Następnie otrzymamy zestawienie produktów tanich w innych sklepach wraz z ofertą cenową, która ceni i cenę dostawy. Dzięki temu bez problemu wybierzemy najtańszą z perspektywy.
Atrakcyjne promocje

Atrakcyjne reklamy to dodatkowy powód, który w wersji cena otrzymał aż 46% wskazań respondentów w raporcie KPMG. Coraz częściej sprowadza się, że sprzedawcy zachęcają swoich klientów do korzystania z oferty internetowej przez wielkie promocje. Dzięki nim można kupić produkt nawet do kilkudziesięciu procent taniej niż w kolekcji stacjonarnej. Zdarza się również, że rabaty obejmują koszty dostawy. Inne sklepy wprowadzają promocje kup 2 za 1 oraz sporo innych. Bez wątpienia takie okazje częściej można wpaść w sieci niż stacjonarnie. Warto także wspomnieć, że istnieją strony, które umieszczają w jakimś miejscu wszystkie dostępne rabaty. Dzięki temu zaoszczędzimy jeszcze sporo czasu i pieniędzy.
Dostępność różnych form płatności

Warto także wspomnieć o dostępności różnych form płatności. Sklepy internetowe umożliwiają swoim użytkownikom skorzystanie z najnowocześniejszych rozwiązań. Według raportu Gemius “e-Commerce w Polsce 2019” wiele osób planuje się na wygranie z bliskich przelewów za pośrednictwem takich serwisów jak: PayU, przelewy24, Dotpay. Trzy kolejne miejsca mają bardziej tradycyjne rozwiązania, przykładowo płatność gotówką u kuriera, przelew tradycyjny, wysyłka za pobraniem. Odpowiednio 30 i 40% konsumentów korzysta z płatności BLIKIEM oraz kartą płatniczą. Jeszcze bardzo sklepów oferuje także płatności SMS-em lub mobilne takie jak: stosowanie kodów QR. Żyć że są one kilka popularne wśród polskich konsumentów, natomiast nie odchodzą z innych skutecznością i siłą.

Na efekt wspomnijmy jeszcze o płatnościach z odroczonym terminie, które zapewniają dokonanie zakupów oraz opłacenie ich dopiero po dobrym etapie, przykładowo 30 dniach. Ponadto sklepy internetowe umożliwiają i dokonanie zakupów na części. Możemy wykorzystać zarówno z systemów świadczonych przez sklepy, kiedy również organizacji finansowych. Dzięki możliwości wnioskowania online o pożyczki ratalne można dodatkowo w współczesny rozwiązanie pozyskać potrzebne pieniądze na sprzęt RTV, AGD, elektronikę czy dowolny inny cel.

Artykuł został przygotowany przez lekarzy z 5 powodów, dla których Polacy kupują przez internet! .

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments